Honza Musil photographer Honza Musil photographer Honza Musil photographer Honza Musil photographer Honza Musil photographer

Můj příběh

Kopci zvlněná a hustými lesy osázená Vysočina se stala na podzim roku 84 mým rodným krajem. Už od mala jsem se rád toulal okolní krajinou a pozoroval její krásu a proměny přírody. A když se mi dostala do rukou ve 14 letech kinofilmová zrcadlovka, bylo jasno.

Velice často jsem sám vyrážel do pro mě neznámých světů a pořízení fotografie byl jediný způsob, jak přátelům vyprávět příběhy z těchto cest. Jeden z mých dřívější projektů se jmenoval Stíny minulosti, jelikož jsem věřil, že snímky mnou zachycené jsou pouze pomíjivým odrazem toho co bylo a už není.

Později jsem pochopil, že na minulosti ani budoucnosti nezáleží, a že snímek je vlastně obrazem přítomného okamžiku. Okamžiku, který zachycením světla v útrobách fotoaparátu vypráví příběhy, Příběhy světla. Ano, je to právě světlo, které se rodí hluboko uvnitř Slunce a tisíce let putuje k jeho povrchu, aby pak za několik minut dopadlo k nám na Zemi...

A mohlo nám tak vyprávět příběhy světa, které jsou jako kouzlem zaznamenány na snímku.

Od roku 2013, kdy jsem se vrátil ze své cesty do Číny, pravidelně přednáším dobrodružství z mých cest do různých koutů naší Země. Trvalo mi to nějaký čas, než jsem byl připraven věnovat se fotografii profesně a na plno. A tak od roku 2016 pořádám fotografické kurzy a workshopy, mým cílem je předat své know how a inspiraci ostatním fotografickým nadšencům.

Hezký den Honza M. fotograf

Můj příběh
Menu
třeba REM kod